Tyčinka Mister Choc - alternativa ke Snickers

Každý z nás je jiný. Někdo si zakládá na pořizování výhradně značkových věcí, na druhé straně jsou lidé, kteří vychytávají různé akce a to nejlepší zboží je pro ně momentálně to nejlevnější. Já patřím do skupiny těch, kteří příliš neradi experimentují. Mám svůj "vychytaný" sortiment (značkový i neznačkový) a nějakými reklamami v televizi a letáky ve schránce se jen tak ovlivnit nenechám. Kdyby mi tyčinku Mister Choc nedali ochutnat mí známí, asi bych na ni nikdy nepřišel.

Než jsem se do tyčinky pustil, očekával jsem levný karamel a nějaké buráky s polevou z polské čokolády. Po ukousnutí prvního sousta jsem zůstal v lehkém šoku. Začínalo mi být jasné, že tohle není žádná méněcenná příbuzná tyčinky Snickers, ale spíš její sebevědomá sestra nebo přímo dvojče. Třeba výrobci Mister Choc nakupují Snickers, vymění obal a pak je prodávají pod svoji značkou…

Čokoládová tyčinka Mister Choc

Složení

Není nic neobvyklého, když pro zachování chuti a nižší ceny si výrobce pomůže nějakou přísadou, u které už z názvu je patrné, že má daleko víc společného s chemií než s potravinářstvím. Proto jsem hned začal na obalu studovat složení, ale žádná "éčka" ani nic vyloženě chemického jsem nenašel. Prostě jen cukr, arašídy, glukózový sirup, rostlinné oleje, kakaové máslo, poleva mléčná čokoláda a potom spousta dalších vcelku normálních věcí. Nejvíc chemicky mi tam znělo zvlhčovadlo sorbitolový sirup a emulgátor sojový lecitin.

Zkuste a uvidíte

Tahle "óda na Mister Choc" by asi nikdy nevznikla, kdybych nebyl zavřený doma kvůli nemoci a tak trochu se nenudil. Také bych si nikdy nedovolil něco podobného napsat, kdyby mí kamarádi na má doporučení nereagovali výhradně kladně. A na závěr ještě cena: v době psaní tohoto článku bylo možné tyčinku Mister Choc dostat v Lídlu za 7,90 Kč, balení po 8 kusech za 52,90 Kč.

Přehledy, informace a tak na i-prehled.cz; copyright © 2008 - 2024 Libor Smékal , zveřejněno 20. 12. 2008
Navštivte také Guitarras nebo Výuka angličtiny.